Mens High Games

 

1975

*

1976

*

1977

*

1978

*

1979

*

1980

*

1981

*

1982

*

1983

*

*

*

*

1984

*

*

*

1985

*

*

*

1986

*

*

*

1987

*

*

*

1988

*

*

*

*

1989

*

*

*

*

1990

*

*

*

*

1991

*

*

*

*

1992

*

*

*

*

1993

*

*

*

*

1994

*

*

*

*

1995

*

*

*

*

1996

*

*

*

*

1997

*

*

*

*

1998

*

*

*

*

*

1999

*

*

*

*

2000

*

*

*

*

2001

*

*

*

*

2002

*

*

*

*

2003

*

*

*

*

*

*

2004

*

*

*

*

*

2006

*

*

*

*

*

*

 

(Act) W. Wenzel(Hcp) R. Robberson

(Act) Harold Tremps

(Hcp) S. Hostetler

(Act) Herman Muesing

(Hcp) Carl Culberson

(Act) J. Ison

(Hcp) G. Whitesell

(Act) Harold Tremps

(Hcp) Ward Sheets

(Act) Paul Lott

(Hcp) Harold Hartman

(Act) Robert Churchill

(Hcp) Thomas Finan

(Act) Stan Scherfick

(Hcp) Delbert Fowler

Class A Guy Mc Vey

———– Eldern V Davis

Class B William R Smith

Class C Harold E Prater, Sr

Class D Joe Roberds

Class A Sidney Sebastian

Class B William Ruge

Class C James Tallerico

Class D Peter Specht

Class A John Denney

Class B John Stage

Class C Fred Anderson

Class D David Chance

Class A Wiiliam Taylor

Class B Douglas Shouff

Class C Tom Thigpen

Class D Raymond Grubbs

Class A Paul Weishaar

Class B Virgil Swartz

Class C Michael Casey

Class D Jim Coleman

Class A Willard Micheau

Class B Wayne D. Fromm

Class C Bennie Isaacs

Class D John Birdwell

———– Eddie Freestone

Super S Lloyd Hollingsworth

Class A Jason Huddleston

Class B Joseph Grabarek

Class C George Ohles

Class D John Birdwell

Super S Gust Wentland

Class A Francis Humphrey

Class B Wilburne Stamper

Class C Joe Rankin

Class D Dean Hamilton

Super S James Ison

Class A Edwin Benge

Class B Herbert White

Class C Layton Engle

Class D Jack Case

Super S Cecil Rankin

Class A Fay Carberry

Class B Ralph Hopewell

Class C James Schiff

Class D Willard Madden

Super S Michael Royce

Class A Doug Morrison

Class B Rupert Franklin

Class C Don Miller

Class D Rudy Ware

Super S Francis Humphrey

Class A Tom Thigpen

Class B John Disler

Class C Robert Nagle

Class D Ronald D. Johnson

Super S Charles Batts

Class A John McDonald

Class B John Lawson

Class C Dick Spitler

Class D Al Hall

Super S J.D. Covert

Class A John Byrd

Class B Arthur Frizzell

Class C Robert Hinton

Class D Everett Sweatt Jr.

Super S James Flye

Class A John Byrd

Class B Bob Goethals

Class C Jim Cornell

Class D Chuck Sampson

Super S Charles Sciba

Class A Gilbert w Cox

Class B Richard Kinser

———– Robert Nagle

Class C Syd Dale

Dan Kirby

Super S Pete Bronnenberg

Class A Walt Beaver

Class B Ross M. Jones

Class C Jack R. Smith

Class D Edward Gray

Super S Don Charais

Class A James Whitacre

Class B Jim Hamm

Class C Jimmy C Wilson

Class D Jack Bender

Super S Dick Grubbs

Class A Gene Bowen

Class B Frank Arndt

Class C Lawrence Owens

Class D Wesley Hummel

Super S Herbert DeMike

Class A Max Campbell

Class B Reginald Kersey

Class C Bob Spore

Class D Mike Lafuse

Super S Joe Marshall
Willard Schroer

Class A Delmar Gerbers

Class B Jack O’Reilly

Class C Gordy Baer

Class D Bill Rice

Class E Ken Kennedy

Super S Gene Bowen

Class A Richard Elzey

Class B Evon Fortenberry

Class C Ron Beineke

Class D Ken Loviolette

Class E Charles McWilliams

Class S Keith Smart

Class A Wilbur Slabaugh

Class B Jack Bender

Class C Max Julian

Class D Ken Lavioette

Class E Randy Bowling

Rodney Hart

MishawakaFort Wayne

Anderson

New Carlisle

Fort Wayne

Marion

Indianapolis

Noblesville

Anderson

Anderson

Fort Wayne

Fort Wayne

*

Fort Wayne

Indianapolis

*

Indianapolis

Anderson

Lapel

Noblesville

Hartford City

Indianapolis

Chesterton

La Porte

Indianapolis

New Castle

Fort wayne

New Palestine

Indianapolis

Anderson

Fort Wayne

Indianapolis

Mentone

Indianapolis

Bluffton

Portage

Greenfield

Richmond

Fort Wayne

Richmond

Fort Wayne

Anderson

Rossville

Peru

Hobart

Noblesville

Fort Wayne

Valparaiso

Anderson

New Castle

Danville

Milford

Indianapolis

Indianapolis

Indianapolis

Indianapolis

Martinsville

Plymouth

Noblesville

Indianapolis

Evansville

New Castle

Indianapolis

West Lafayette

Indianapolis

Fishers

Kokomo

Anderson

Indianapolis

Fremont

McCordsville

Greenwood

Holland

Terre Haute

Indianapolis

Fort Wayne

Indianapolis

Greencastle

Connersville

Michigan City

Newburg

Terre Haute

Anderson

Connersville

La Porte

Hammond

Indianapolis

South Bend

Anderson

Indianapolis

McCordsville

Connersville

North Vernon

Anderson

Indianapolis

Mooresville

New Palestine

Richmond

Fort Wayne

Huntington

New Castle

Franklin

Kokomo

Princeton

Anderson

Lake Station

Whitestown

Albion

South Bend

Anderson

Anderson

So Dubois Cty

Rushville

Logansport

Seymour

Fort Wayne

Franklin

Northwest

Fort Wayne

Plymouth

Anderson

Fort Wayne

Calumet

Fort Wayne

Northwest

Indianapolis

Huntington

Wawaka

Kokomo

Warsaw

Portage

Connersville

Hudson

267

290

242

292

279

309

248

293

268

299

256

287

263

278

277

284

234 (tie)

234 (tie)

247

255

269

242

265

247

259

246

268

267

225

233

255

246

276

263

246

241

268

258

258

258

256 (tie)

256 (tie)

218

247

279

246

247

234

238

247

253

289

235

236

254

290

248

236

252

252

256

244

241

254

254

274

258

233

255

278

257

268

246

268

255

265

269

252

229

257

258

286

236

258

278

267

259

233

257

256 (tie)

256 (tie)

264

289

251

278

297

278

269

264

257

299

289

289

256

277

255

248

254

231

239

277

300

280

246 (tie)

246 (tie)

264

255

300

289

268

225

268

247

278

252

255

242

258

279

268

277

267(tie)

267(tie)